Po raz kolejny, dnia 27 grudnia obchodziliśmy Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. W uroczystościach z tej okazji aktywnie uczestniczyli członkowie Koła TPPW 1918/19 w Kórniku. W dniu 27 grudnia wraz z innymi delegacjami złożyliśmy wiązankę kwiatów pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich w Kórniku.

Dnia 28 grudnia delegacja Samorządu Województwa Wielkopolskiego z Marszałkiem Markiem Woźniakiem oraz delegacją TPPW 1918/19 z Wawrzyńcem Wierzejewskim, a także udziałem JE Kardynała Kazimierza Nycza – Metropolity Warszawskiego, złożyła wieniec przy Grobie Nieznanego Żołnierza, a następnie na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach przy Pomniku Powstańców Wielkopolskich i Śląskich. Wśród uczestników delegacji TPPW 1918/19 byli również nasi członkowie, pani Janina Różak, panowie Marek Kaczmarek i Piotr Guzik.

Na koniec, 17 stycznia 2023 r. pan burmistrz Przemysław Pacholski oraz przedstawiciele naszego koła p. Mieczysław Rajkowski, Marcin Nowak i Piotr Guzik, udali się do Łomnicy, aby wspólnie z dziećmi z miejscowej szkoły im. Powstańców Wielkopolskich, uczcić pamięć siedemnastu poległych powstańców z Kórnika i Bnina, składając wiązanki kwiatów i zapalając znicze pod tablicą z nazwiskami naszych powstańców.